Pracujeme zejména v Praze Praha!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás
Likvidace (deratizace) krtků Praha

Likvidace (deratizace) krtků Praha

Hubení krtků: Jak na to?

V Česku je usmrcení krtků zakázáno, jelikož krtek obecný je zákonem obecně chráněný živočich. Krtek sice není zvláště chráněným živočichem, jenže jeho usmrcením byste se dopustili týrání.

Vím, jak vám pomoci v souladu se zákonem.

Pokud by vás např. nepřející soused udal a týrání krtků vám bylo prokázáno, hrozila by vám od veterinární správy pokuta až 50 tisíc korun. Ovšem díky tomu, že krtek nepatří ke zvláště chráněným živočichům ( je chráněný jen obecně), a pokud vy neohrožuje krtka jako druh (což na své zahrádce určitě neděláte), myslím, že zákon neporušujete. Přesto vám doporučuji se alespoň poradit s deratizátorem, vím jak na to a rád vám pomůžu.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc

Jak poznám, že mám na zahradě krtka?

Krtci jsou malá stvoření s velikostí kolem 15 cm. Mají tělo ve tvaru válce a měkkou, černošedou srst. Oči jsou malé, na krtcích je nejvýraznější bezsrstý, růžový čenich. Nohy mají tvar rýče uzpůsobený k pohybu pod zemí. Krtci na zahradě mohou být skutečně nepříjemným problémem. Dokáží totiž pod zemí vykopat tunely rychlostí až 4 metry za hodinu – proto se z vaší zahrady může snadno během krátké chvíle stát tunelový komplex.
Větší problém ale způsobují neestetické hromádky na povrchu zahrady. Krtci totiž rádi bydlí pod zemí v teplém a suchém prostředí, ale obstarávají si potravu tam, kde je země vlhká a plná červů. Proto po sobě dokáží zanechat skutečnou spoušť a na vás zbyde vyřešit otázku, jak se zbavit krtka na zahradě.

Jak se zbavit krtka na zahradě bezpečným způsobem?

Jak již bylo řečeno, v Česku je hubení krtků zakázáno zákonem. Jediným legálním způsobem, jak se zbavit krtka, je tedy pokusit se jej vyhnat ze zahrady a nebo ještě lépe – zamezit tomu, aby se na naši zahradu vůbec dostal.

Jedním z humánních způsobů, jak se zbavit krtka, je vykopání jakési „krtkové bariéry“. Tento způsob spočívá ve vykopání tunelu o hloubce zhruba 30 cm a šířce zhruba 60–90 cm okolo oblasti, kterou chcete před krtkem chránit. Ten následně naplníte štěrkem a zasypete.
Dalším způsobem, jak se zbavit krtka na zahradě, je umístění velké sklenice pod úroveň spodní části krtčího tunelu. Jakmile se do ní krtek chytí, vypusťte jej do volné přírody.
Chcete se do budoucna vyhnout hubení krtků? Osaďte zahradu narcisy, měsíčky nebo česnekem. Krtci tyto kvetoucí rostliny nemají v lásce a obvykle se jim vyhýbají.

Nechte hubení krtků na nás

Nejbezpečnějším a nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit krtka na zahradě i kdekoliv jinde, je nechat hubení krtků na odbornících.

Neváhejte nás proto kontaktovat – rádi váš problém „jak se zbavit krtka“ vyřešíme.

Jak poznat, že mám na zahradě co do činění s krtkem?

Krtka jako takového pravděpodobně nebudete mít šanci zahlédnout, protože se rád schovává v podzemí. Čerstvé hromádky vyhrabané hlíny, otvory v zemi, rozhrabaná tráva, květiny a nerovnoměrný povrch jsou ale obvykle znamením, že máte na zahradě nového obyvatele.

Proč mám na zahradě krtka?

Malé stvoření jménem krtek se vyskytuje tam, kde má velké zásoby potravy – brouků, cvrčků, žížal nebo třeba mravenců. Proto se krtci mohou objevit téměř kdekoliv – tedy i na vaší zahradě.

Jak se zbavit krtka přirozeným způsobem?

Krtek na zahradě může být velkým problémem, protože dokáže při hloubení tunelů postupovat velmi rychle a zanechávat na povrchu nevzhledné hromádky hlíny. Přesto je hubení krtků v České republice zakázáno zákonem a nedoporučuje se používat nehumánní způsoby hubení krtků, které vedou k jejich usmrcení.
Vyzkoušet však můžete několik způsobů, jak se zbavit krtka a vyhnat jej ze své zahrady, aniž byste mu ublížili.

Jak se zbavit krtka na zahradě bez jeho usmrcení?

Jedním ze způsobů, jak se zbavit krtka, je hluk. Na trhu existuje velká škála solárních či bateriových zařízení, která vydávají zvuky, jež krtky obtěžují. Pro to, aby byl tento způsob hubení krtků efektivní, je ale potřeba rozmístit velké množství těchto rušiček okolo celé zahrady.
Krtci také nemají rádi domácí mazlíčky. Jejich nepřáteli jsou jak štěkající psi, tak kočky, které krtka mohou odradit.
Vyzkoušet můžete také méně časté zalévání trávníku. Vyschlá půda není pro hmyz příjemná a krtek tak nebude mít jak sehnat potravu. Ve tvrdé půdě je také těžší hloubit tunely a proto je možné, že krtek zahradu sám opustí. Toto řešení ale není vhodné, pokud si chcete pěstovat pěkný trávník.

Jaké je nejúčinnější způsob, jak se zbavit krtka?

Nejúčinnějším, nejtrvalejším a nejsnazším způsobem, jak se zbavit krtka na zahradě i kdekoliv jinde, je přenechat hubení krtků profesionálovi.
Proto jsme tu my. Známe legislativu týkající se hubení krtků a známe způsoby, jak se zbavit krtka humánně a bezpečně. Neváhejte nás proto kontaktovat a nechte hubení krtků na nás.

 

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Mnohaleté zkušenosti v oblasti hubení škůdců se odrážejí v kvalitě naší práce. Používáme efektivní postupy, moderní techniku a účinné přípravky.

Rychlost

Garantujeme nejkratší možné termíny pro likvidaci nechtěných živočichů, mikroorganismů či plísní.

Diskrétnost

Protože bereme vaše soukromí velmi vážně, vždy se při práci zavazujeme k úplné mlčenlivosti.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus