Likvidace štěnic

Likvidace štěnic

LIKVIDACE ŠTĚNIC – 100% ZÁRUKA KVALITY.

ZBAVÍME VÁS NEBEZPEČNÉHO HMYZU. POMÁHÁME KLIENTŮM DNES A DENNĚ DISKRÉTNĚ A RYCHLE.

Jestli máte doma štěnice poznáte především dle štípanců na těle. Štěnice se totiž živí vaší krví. Můžete to poznat i dle trusu. Samotnou štěnici můžete objevit jedině v noci, ve dne totiž aktivní nejsou.

Štěnice je 1-6 mm (opravdu milimetrů) velká a plochá. Schová se tedy i do malých skulin a prasklinek. Pokud štěnice objevíte, na nic nečekejte. Proč? Čím více nakladou vajíček, tím větší problém můžete mít. Na likvidaci štěnic se používají postřiky. Problém postřiků spočívá v tom, že proti některým z nich jsou štěnice odolné. I z tohoto důvodu je zákrok profesionála nezbytný. Na deratizaci, hubení štěnic poskytuje 100% záruku kvality.

Jak vypadá poštípání štěnicí

Kousnutí od štěnice

Přístup ke štěnicím, díky biologii a chování, musí být naprosto odlišný. Výskyt štěnic se v posledních letech neustále zvyšuje. Častým omylem je, že štěnice mohou být jen ve slumech, špíně…opravdu tomu tak není, štěnice jsem já sám hubil i ve velmi luxusních bytech a domech, drahých hotelích…

Je známo cca 100 druhů štěnic, které parazitují na zvířatech (netopýři, ptáci), „jen“ dva druhy se adaptovaly na člověka, štěnice domácí a štěnice tropická.

Štěnice tráví většinu svého času v úkrytu. Všechna stádia, včetně dospělého jedince, se živí krví. Každé stádium saje krev jen jednou a mění se ve vyšší stádium. Krev nejčastěji sají v noci, v době klidu hostitele, pokud jsou hladové, mohou sát i přes den. Při teplotě 18-20°C jedenkrát za 7 dnů. Při teplotě 25°C jednou za 3-4 dny. Vývoj štěnice při pokojové teplotě trvá 32-48 dnů.

Reagují na teplo, CO2, pot, bodají na nepřikrytých částech těla. Bodnutí samotné nebolí, pozdější otok je imunitní reakce lidského těla. Bodnutí samotné lze velmi špatně odlišit od bodnutí jiného hmyzu, např. komára. Zažil jsem, kdy lékařka poštípání štěnicí indikovala jako ekzém. Štěnice za noc mohou urazit až 50m.

Kde všude se mohou ukrývat?

  • ve švech matrací
  • v konstrukci postelí
  • v povlečení
  • pod tapetami, koberci, za obrazy
  • v hodinách…

Poznáte to dle živých štěnic, vajíček, vaj. obalů, trusu (černých teček).

Dle nejnovějších poznatků mohou být štěnice infikovány až několika desítkami druhů různých mikrobů. Nebylo prokázáno, že by tyto druhy byly přenášeny při bodnutí z člověka na člověka.

Štěnice se shromažďují, respektive společné úkryty jsou pro všechna vývojová stadia. Důvodem je usnadnění páření a zamezení ztrátám vody. Tohle má zásadní význam pro hubení, likvidaci štěnic. Největší problém dneška je rezistence štěnic vůči insekticidům. Pro hubení štěnic je zásadní pečlivá a kvalifikovaná práce.

JAK SE ZBAVIT ŠTĚNIC?

Pokud je objevíte ihned, můžete se jich zbavit sami. Přesto vám doporučuji se s odborníky alespoň poradit. Pokud už máte štěnic v bytě hodně, bez odborné pomoci se neobejdete.

Potřebuji pomoc

Poslední dotaz z poradny, máte podobný problém? Kontaktujte mne.

Zpráva:
Dobrý den, můj dotaz se týká moji dcery , která se v tuto chvili nachází v zahraničí a podle pořízených fotek mam pocit, ze ji postipali stenice, kdyz meli zapujceny karavan. Dcera se mi vraci do CR za mesic a mam obavy aby mi stenice neprivezla do bytu. Tudiz bych Vás požádal o radu jak se k teto situaci postavit a popripade si vaší firmu objednat.