Pracujeme zejména v Praze Praha!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás

Octomilky

Zejména druh octomilka obecná (Drosophila melanogaster) se hojně využívá v genetických výzkumech a patří ke klíčovým modelovým organizmům vývojové biologie.

Avšak celý rod zahrnuje na 1 500 druhů velmi odlišných vzhledem, chováním a způsobem rozmnožování. Octomilky se řadí mezi dvoukřídlé. Je to malý hmyz, typický zbarvený od světle žluté přes načervenale hnědou až po černou. Mají červené oči. Mnohé druhy mají zřetelný vzor na křídlech. Určujícím znakem čeledi je ochmýřená stopka (biolog. arista), spojující ježatou hlavičku a hruď (thorax) spolu s žilkováním (nervaturou) křídel. Většinou jsou malé, asi 2–4 milimetry dlouhé, ale zvláště havajské druhy dorůstají velikosti větší než moucha domácí.

JAK SE ZBAVIT OCTOMILEK?

Octomilka se také lidově nazývá banánová muška nebo případněji octová či ovocná muška, což evidentně odkazuje na charakteristický výskyt mnoha druhů na přezrálém nebo hnijícím ovoci. Základem je tedy nejprve najít a vyhodit všechny zbytky (potenciálně zahnívajícího) ovoce. Někdy zahnívání není vidět na první pohled. Doporučuji proto ovoce skladovat tak, aby se k nim mušky nedostaly. Pozor na koš na odpadky, je opravdu čistý po vyjmutí pytle nebo tam zůstaly zbytky? Je volně přístupný ovocný koláč? Zbytky v nedopité sklenici leží na dřezu několik dnů? ….

LAPAČ OCTOMILEK

Stačí plastová lahev a v ní ovocná šťáva, ocet, sirup, octomilky neodolají a utopí se. Existují také chemické postřiky, pozor ale kam stříkáte.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Mnohaleté zkušenosti v oblasti hubení škůdců se odrážejí v kvalitě naší práce. Používáme efektivní postupy, moderní techniku a účinné přípravky.

Rychlost

Garantujeme nejkratší možné termíny pro likvidaci nechtěných živočichů, mikroorganismů či plísní.

Diskrétnost

Protože bereme vaše soukromí velmi vážně, vždy se při práci zavazujeme k úplné mlčenlivosti.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus