Pracujeme zejména v Praze Praha!, ale přijedeme kamkoliv v ČR.

Ohodnoťte nás
Likvidace švábů

Likvidace švábů

Likvidace švábů – 100% záruka kvality.

Objevili jste doma šváby? Netřeba panikařit. Zbavíme vás tohoto nebezpečného hmyzu.

 

Šváby je nutné zlikvidovat. Nejenže mohou znečišťovat potraviny, ale jsou také přenašeči různých alergenů, které najdeme především v jejich výkalech. Jak švába zlikvidovat?

Způsob likvidace, hubení švábů: zásadně pomocí požerových nástrah, vůči postřikům mají vypěstovanou silnou rezistenci.

Volejte na Nebo napište on-line
+420 608 717 722 Potřebuji pomoc

Jak vypadá šváb?

Všechny druhy švábů mají oválné, zploštělé tělo červenohnědé barvy a tykadla. Mají křídla, ale nedokáží létat. Přesto se velmi rychle pohybují. Pro domácnost i její obyvatele mohou být švábi velmi nebezpeční. Dokáží totiž šířit mnoho druhů bakterií a roznáší dokonce i parazity. 

Kousnutí od švába

Švábi obvykle nekoušou. Pokud ke kousnutí švábem dojde, obvykle se projeví jako červená boule. Švábí kousnutí je podobné komářímu štípnutí nebo štípancům od blech. 

Kde se mohou švábi vyskytovat?

Každá domácnost je potencionálně ohrožená šváby. Ti ke svému přežití totiž potřebují pouze vodu a jídlo. Stačí tedy na zemi nechat pár drobků nebo rozlitý nápoj a švábi u vás budou spokojení.

Švábi navíc milují vlhká a teplá místa. Mohou se proto usídlit kolem dřezů a myček nebo kdekoliv jinde v kuchyni. Švábi mají rádi také koupelny. Díky své velikosti se dokáží skrýt téměř kdekoliv a likvidace švábů tedy bývá poměrně obtížná.

Jak poznám, že mám ve své domácnosti co do činění se šváby?

Švábi se k vám mohou dostat zvenku i z okolních domácností. U sebe doma je bezpečně rozpoznáte podle trusu, který za sebou zanechávají v podobě malé hnědé skvrny. Trus švábů se může objevit v rozích podlah, na skříních a skříňkách i ve spodní části lednice.

Po vylíhnutí švábů také můžete najít prázdný, světle hnědý dutý obal. Najít také můžete samotná švábí vajíčka – ta je nutná ihned zlikvidovat, například spláchnutím do WC.

 

Šváby můžete odhalit i díky zápachu, zvláště pokud už se u vás doma stihli přemnožit. Přítomnost švába ve vaší domácnosti taktéž potvrdí to, že jej uvidíte. Obvykle k tomu dochází pozdě v noci, například když vejdete do kuchyně a rozsvítíte světlo. Pokud švába spatříte během dne, máte pravděpodobně co dočinění s větším množstvím těchto škůdců.

Jak zabránit švábům, aby se usídlili u vás doma

Pokud chcete zabránit švábům, aby se ve vaší domácnosti usídlili, je dobré odstranit vše, díky čemu by jim u vás doma bylo dobře. Vyzkoušejte následující tipy: 

 • Nenechávejte na lince otevřené potraviny.
 • Často vynášejte odpadkový koš.
 • Jakékoliv drobky a zbytky potravin na podlaze okamžitě uklízejte.
 • Pokud máte u svého domu popelnici, nemějte ji přímo u vchodových dveří a dbejte na to, aby popelnice byla vždy dobře zavřená.
 • Potraviny skladujte ve vodotěsných dózách.
 • Pravidelně vysávejte.
 • Rozlité tekutiny a zbytky nápojů ve skleničkách okamžitě uklízejte.
 • Nedejte švábům možnost se u vás skrýt. Dbejte na utěsnění veškerých škvír a otvorů, zejména v kuchyni a koupelně.

Co odpuzuje šváby?

 • Šváby odpuzují aromatické vůně – vyzkoušejte třeba mentolový, oregánový nebo rozmarýnový olej v rozprašovači nebo si tyto bylinky vysaďte na parapet v kuchyni.
 • Švábi také nesnesou vůni levandule a citrusů. S pomocí aromalampičky a vonných esencí snadno můžete provonět celou místnost.

Jak na likvidaci švábů šváby svépomocí?

 1. Najděte místo, kde se švábi usadili
  Máte-li podezření na napadení své domácnosti šváby, prozkoumejte nejlépe pozdě večer s pomocí baterky místa náchylná k jejich výskytu (za lednicí, pod umyvadlem, v úzkých štěrbinách, v kuchyni, v koupelnových skříňkách).
 2. Použijte volně prodejné hubící prostředky
  Návnady, pasti nebo třeba sprej proti švábům vám může pomoci se tohoto hmyzu částečně zbavit, ale nikdy s nimi nedosáhnete kompletní deratizace švábů ve vaší domácnosti.
 3. Vyzkoušejte na šváby kyselinu boritou
  Kyselina boritá bývá obsažena v čisticích prostředcích nebo třeba v zubních pastách. Pro lidi a zvířata je tedy bezpečná, pro šváby však smrtící.Vyzkoušet můžete kuličky z těsta vytvořeného ze stejných dílů kyseliny borité, mouky a cukru. Mouka a cukr šváby přiláká a kyselina boritá je zlikviduje.
 4. Zavolejte odborníka na likvidaci švábů
  Zbavit se většího množství švábů většinou sami nezvládnete. Deratizace Labus je tu pro vás. V případě, že zaznamenáte přítomnost švábů ve své domácnosti nás okamžitě kontaktujte. Provádíme profesionální a efektivní deratizaci švábů v Praze a okolí.

Tři důvody, proč zvolit nás

Kvalita

Mnohaleté zkušenosti v oblasti hubení škůdců se odrážejí v kvalitě naší práce. Používáme efektivní postupy, moderní techniku a účinné přípravky.

Rychlost

Garantujeme nejkratší možné termíny pro likvidaci nechtěných živočichů, mikroorganismů či plísní.

Diskrétnost

Protože bereme vaše soukromí velmi vážně, vždy se při práci zavazujeme k úplné mlčenlivosti.

Tomáš Labus

Pomůžeme vám. Ozvěte se ještě dnes.

+420 608 717 722 Potřebuji pomoc
X
DDD logo
Zanechte nám zprávu a do 48 hodin se vám ozveme zpět.

Tomáš Labus